TECHNOLOGIE IZODOM ICF

Společnost Izodom 2000 vyrábí stavební technologii typu ICF (Insulating cocreate form)  nazývanou také „ztracené bednění“, může být zjednodušení pro stavbu trvalých betonových nebo železobetonových konstrukcí. Ztracené bednění, které se vyplňuje betonem je tvořeno Izodom stavebními prvky, vyráběnými z tvrdých izolačních materiálů. Bednící prvky nejsou odstraňovány, jako v případě běžných řešení, ale jsou v konstrukci ponechány a plní funkci izolantu. Izodom nabízí sady prvků s různými tloušťkami izolačních vrstev i betonových jader. Výběrem správného typu bednících prvků, typu betonu či vyztužení konstrukce, je možné ze stavebního systému Izodom stavět: vícepodlažní bytové domy, PASIVNÍ a ENERGETICKO úsporné rodinné domy, veřejné objekty, bazény, průmyslové stavby, chladící a mrazící systémy. Je třeba zdůraznit, že evropské limity neukládají žádná omezení, týkající se výšky konstrukcí. Projektant pouze vybírá vhodný typ prvků, typ betonu s vyztužením a prvky se širšími jádry. Prozatím nejvyšší objekt postavený systémem Izodom je 11 podlažní bytový dům. Systém Izodom je vhodný i pro výstavbu objektů v seizmických oblastech. Pro výstavbu v takovýchto oblastech jsme připravili speciální  informační brožuru…

Různé tloušťky prvků umožňují výstavbu objektů ve třech třídách energetické náročnosti. V klasickém Standartu, v nízkoenergetické variantě a především v PASIVNÍM standartu, Certifikovaným prestižními německým instituty. Jeden metr krychlový betonu nám umožňuje postavit 8 m2 stěny. Tvárnice Izodom jsou veliké, lehké a při plnění betonem pomocí pumpy, je možné už v průběhu jedné hodiny práce postavit více než 4,5 m2 stěny hrubé stavby ! Vyplývá to z toho, že základní „cihla“ Izodom má 0,5m2 a před zabetonováním váží méně než 2 kg! Tyto hodnoty nemohou být dosaženy žádným jiným energeticky úsporným stavebním materiálem. Je potřeba zdůraznit, že stěny z dutých polystyrenových bloků mají velmi dobré izolační vlastnosti i při malých tloušťkách prvků. Stavba domu, o ploše 140 m2, z tepelných prvků Izodom, umožňuje navíc vygenerovat 5,4 m2užitné plochy. Izolační materiál IZODOM2000 je v porovnání s klasickými fasádními polystyrény F70 zhruba 3x tvrdší, což vypovídá o mnohem lepším tepelném  odporu a tudíž i lepší izolaci Vašeho domu !

Izodomo – projekce a realizace staveb

1

ÚSPORA ENERGIÍ

Hlavní výhodou naší technologie jsou výrazné energetické úspory - a to dokonce až 80% ve srovnání s běžnými technologiemi. Čím silnější vnější izolační vrstva, tím nižší náklady na vytápění objektu.

3

EMISE

Naše stavební technologie je vyráběna postupem, který je ohleduplný k životnímu prostředí. Při výrobě našich stavebních prvků není použito žádných škodlivých látek.

3

ÚSPORA ČASU

Propracovaný design našich výrobků umožňuje jejich snadnou montáž - stejně jako známé LEGO stavebnice, což výrazně zkracuje dobu výstavby ve srovnání se standartními konstrukcemi. Základní koncepcí naší technologie je výstavba jednoho podlaží během 24 hodin!

6

RECYKLACE

Naše stavební prvky jsou vyráběny z těch nejkvalitnějších surovin, které mohou být znovu využity například jako přísada do speciálních betonových směsí.

Technologie Izodom ICF má celou řadu výhod. Ty nejdůležitější z nich jsou:

 

  • Úspora energie. Izolační vrstva materiálu EPS tloušťky 10 cm, 20 cm nebo 30 cm umožňuje stavět energeticky úsporné budovy a dokonce i pasivní domy. Domy postavené technologií Izodom v Evropě chrání před mrazem, v Brazílii a na Arabském poloostrově před horkem.
  • Rychlá výstavba. Stavební tým, který projde naším školením, dokáže postavit jedno patro za 4 pracovní dny. Výjimečná kvalita profilů bednění umožňuje napumpovat beton do bednění do výšky bednění až 3 metry na jeden zátah.
  • Jednoduché stavební práce. Z komponentů Izodom se staví velmi snadno, a na staveništi nepotřebujete jiné nástroje než pilu na dřevo, vodováhu a pumpu na beton. Široký sortiment výrobků umožňuje použití těchto komponentů pro stavbu vnějších i vnitřních zdí, základů, dělicích příček, nosných zdí i podlahových desek.
  • Nízké náklady na dopravu. Demontovatelné prvky MCFU (izolované boční zdi a plastové vazné trámy se přepravují odděleně a montují se na staveništi) umožňují dopravu až 750 m2 zdi v jediném kontejneru typu HC 40″.
  • Izodom nabízí speciální řešení pro stavby betonových základových desek.
  • Zdraví. Testované materiály špičkové kvality zajistí zdravé prostředí vašeho domova.
  • Kvalita a trvanlivost. Betonové konstrukce provedené v profilech Izodom jsou díky vrstvě tepelné izolace mnohem trvanlivější, než běžné betonové konstrukce. Testy provedené na Floridě prokázaly, že tyto stavby poskytují i účinnou ochranu před hurikánem. Mnozí zákazníci oceňují strukturální integritu technologie ICF a staví z těchto komponentů v seizmicky aktivních zónách. Zdi Izodom jsou odolné vysokým i nízkým teplotám, požáru, slunečnímu záření, soli i vlhkosti. Nejvyšší budovy, které byly postaveny z profilů Izodom, jsou 11 podlažní, a pokud jde o výšku budov, v této technologii neexistuje žádný technický limit. Zdi v 2-3 podlažních budovách nejsou vyztužené, s výjimkou vazníků, překladů a rohů.
  • Široká škála aplikací. Profily Izodom jsou použity v konstrukcích tisíců staveb různého typu: jsou to jednotlivé rodinné domy, vily, nájemní domy, nemocnice, školy, mateřské školy, ale také průmyslové stavby, výrobní závody, sklady, pěstírny hub, sklady ovoce, obchody, kryté bazény.
  • Vhodné pro velké projekty sociálního bydlení. Sortiment Izodom nabízí speciální profily pro vnitřní zdi tloušťky 3 cm a betonové jádro tloušťky 9 cm, které umožňují realizaci staveb v extrémně krátkém čase, a přitom tyto bytové jednotky jsou dobře izolované a trvanlivé, takže tento typ stavby se hodí například pro sociální bydlení.

Společnost používá materiály špičkové kvality vyrobené německou firmou BASF: materiál EPS v bílé barvě a Neopor v barvě šedé (což je EPS s přídavkem grafitu, který má lepší izolační vlastnosti), a také materiál Peripor (který je charakteristický velmi nízkou absorpcí vody).

Pokud byste měli zájem o spolupráci tak neváhejte a kontaktujte ředitele společnosti  Izodom 2000 Czech.

Jaroslav Fojtík

Obchodní ředitel

DOKUMENTY KE STAŽENÍ

Veškeré technické parametry a stavební postupy si můžete prostudodvat zde, v technické dokumentaci.